AÇIK HALI SAHA

 1.      HATIL KAZISI YAPILMASI:
Makine desteğiyle 50×30 hatıl kazısı yapılır. Çıkan topraklar sahadan uzaklaștırılır.

2.      BETONARME HATIL YAPILMASI:
Kalıplar hazırlanmış olur 20 santimetre toprak altında duracak șekilde 50×30 hazır betonlar kalıplara dökülerek betonarme hatıl yapılır. Hatıl betonu atıldıktan sonra olușan havuzun içine 20cm yüksekliğinde 2 ve 1 numara çakıl ile doldurularak sıkıștırılır

3.      DEMİR BORU VE TEL ÇİT İȘLERİ
3,00 m ara ile çaşama hatıl betonun içinde 89’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 76×3 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonrasında 60 x 2,5 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 6,00m yüksekliğinde 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra çelik halat çekilerek montaj ișlemi tamamlanır.

4.      MICIR SERİLMESİ VE yarağıȘTIRILMASI:
Hatıl betonu tamamlandıktan sonra mıcır, iki așamalıolarak makine ile serpiștirilip silindir ile sıkıștırılır,ikinci sıkıștırma tamamlandıktan sonrasında halıuygulaması yapılacak șekle getirilir.

5.       AYDINLATMA DİREĞİ YAPILMASI
50cm Yüksekliğinde hazırlanan kalıp içine Aydınlatma direği dikimi için gerekli olan ankraj borusutemel içine yerleștirilir ve sabitlenir. Daha sonrasında hazırbetonu kalıp içine dökülerek aydınlatma direği temeli olușturulur.

6.     AYDINLATMA İÇİN ELEKTRİK TESİSATI YAPILMASI
Oyun alanına yeterince ıșık sağlamak için aydınlatma direğine minimum 3’er tane gelecek șekilde (gerek görülürse bu sayı arttırılabilir ) aydınlatma kapasitesine haiz projektör montajı yapılır. Aydınlatma sisteminin kablolama ișlemleri ile topraklama ișlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalıșır hale getirilir. Sistemin çalıșır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar aracılığıyla elde edilir. Mevcut șartlar içinde kablolama ișlemi yeraltından gerçekleștirilir.

7.    ÜST KAPATMA AĞININ ÇEKİLMESİ:
15X15 göz aralığında İTHAL parușut ipinden yapılmaktadır.

  • Site Yönetimi

    Henüz hiç yorum yok. Belki de ilk yorumu sen yapmalısın

Yorum Bırakın