BASKETBOL SAHASI

BASKETBOL SAHASI YAPIMI
Basketbol Sahası

Basketbol Sahası alt yapı, asfalt, akrilik zemin ve çevre tel çit olarak tümüyle anahtar teslim olarak uygulanabilmektedir.

› Dünyada ve Türkiye’de en fazla tercih edilen saha altyapısı asfalttır. şu sebeple asfalt altyapı için özel sportif zemin kaplama olan akrilik zemin kaplama uygulanmaktadır.

BASKETBOL SAHASI YAPIM AȘAMALARI

1-ALT YAPI:

Sahanın inșa edileceği alan önceden düzgün bir șekilde tesviye edilmelidir. Sonra 20 cm toprağın içinde kalacak șekilde sahanın etrafı 50x30cm çevre hatılı ile dönülür. Hatıl betonu atıldıktan sonrasında olușan havuzun içerisine 20cm yüksekliğinde 4 ve 5 numara çakıl ile doldurularak sıkıștırılır. Bu sıkıștırılmıș zemin üzerine averaj 10 santimetre %50 taș tozuyla karışık mekanik stabilize yapılır ve zemin asfalt atılmaya hazır hale getirilir.

2-ASFALT KAPLAMA:

Dolgusu yapılmıș, gerektiği şeklinde sıkıștırılmıș ve eğilim verilmiș alanın üzerine iki kademeli ilk kademe yaklaşık 4 veya 5 cm ince mıcırlı top coat finishing coat olarak tabir edilen, toplam 8-9 santimetre asfalt kaplama yapılır.

3) AKRİLİK ZEMİN

2 Kat Resurfacer Dolgu Özellikli

2 Kat Premix Boya Dolgu Özellikli

1 Kat Premix Konsantre Boya

2 Kat Premix Standart Çizgiler

4-Çaşama TEL-ÇİTİ (KAYNAKLI UYGULAMA):

3,00 m ara ile hatıl betonun içinde 76’lık ankrajlar bırakılır. İçlerine 60×2,5 mm çapında borular dikme olarak kaynatılır. Daha sonrasında 48 x 2 mm çapında 3 sıra halinde alttan, ortadan ve üstten olmak üzere kayıtlar atılır. Hazırlanan konstrüksiyona 4,00m yüksekliğinde 50×50 göz aralıklı 3,5mm PVC kaplamalı örgü teli, örgü telinin esnemesini önlemek için 3 sıra gergi teli çekilerek montaj ișlemi tamamlanır.

  • Site Yönetimi

    Henüz hiç yorum yok. Belki de ilk yorumu sen yapmalısın

Yorum Bırakın